ADF Nedir?

ADF (Automatic Document Feeder), "Otomatik Belge Besleyici" anlamına gelir.

Bu mekanizma, fotokopi makinelerinde ve tarayıcılarda bulunan bir bileşendir. Kullanıcının katılımı olmadan birden çok belgeyi aynı anda taramayı veya kopyalamayı mümkün kılar. Uzun bir belgeyi OCR girişi için dijitalleştirirken, otomatik belge besleyici veya ADF son derece yardımcı bir araçtır.

İş yeri kullanımı için tasarlanmış büyük çok işlevli yazıcılar, tarayıcılar ve fotokopi makineleri, birçok özelliğinden biri olarak tipik olarak otomatik belge okuyucuları içerir. Otomatik belge besleyici (ADF) genellikle en küçük bağımsız belge yazıcılarında bile bulunur. Belgeleri otomatik olarak besleyen mekanizma modelden modele değişir, ancak bunların büyük çoğunluğu aynı anda elliye kadar yazdırılan sayfayı yönetebilir.

ADF tarayıcılar, kullanıcının taramadan önce her sayfayı tarama yüzeyinde fiziksel olarak konumlandırmasını gerektiren düz yataklı tarayıcılarla aynı değildir. Bazı büyük çok işlevli aygıtlar, hem otomatik belge okuyucu hem de düz yataklı tarayıcı ile donatılmıştır. Bu, kullanıcılara taradıkları belge için en uygun tarama modunu seçme olanağı verir.İlginizi Çekebilir

DVD+R Nedir?

M.2 Nedir?

Boot Disk (Önyükleme Diski) Nedir?

Ekran Yırtılması (Screen Tearing) Nedir?

Evrensel Tümleşik Devre Kartı (UICC) Nedir?