ADSL Nedir?

ADSL'in açılımı "Asimetrik Sayısal Abone Hattı"dır. DSL internet bağlantısına bir örnek ADSL'dir. Dijital verileri tıpkı SDSL gibi bakır telefon hatları üzerinden iletir. "Asimetrik" terimi, yükleme ve indirme kapasitesi arasındaki farkı ifade eder; müşteriye yükleme hızından daha yüksek bir indirme performansı sağlanır.

Bakır telefon hattının sağladığı sınırlı kapasite nedeniyle, bir ADSL İnternet bağlantısı eşit değildir. Hatlar üzerinden taşınan frekans spektrumu, spektrumun hangi bölümünün hangisine atanacağına Sağlayıcının karar vermesiyle, verilerin yüklenmesi ve indirilmesi için çeşitli bölümlere ayrılır. Sağlayıcılar, bu bant genişliğinin çoğunu aktarım hızlarından çok indirme hızlarına ayırır, çünkü yerleşik İnternet kullanıcılarının çoğu gönderdiklerinden çok daha fazla veri alır.

Aksine, bir SDSL hattı erişilebilir olan aralığı eşit olarak böler. Sonuç olarak, bir SDSL hattının en yüksek indirme hızı bir ADSL hattınınkinden daha düşüktür, ancak bu aynı zamanda aynı aktarım ve indirme hızlarına sahip dengeli bir bağlantı oluşturur.İlginizi Çekebilir

Altcoin Nedir?

Kripto FIAT Para Nedir?

MSI Dosyası Nedir?

LiDAR Nedir?

Kripto Para GEM Nedir?