Adware Nedir?

Reklamlarla finanse edilen ücretsiz yazılım, reklam yazılımı olarak bilinir. Bunun yerine kötü amaçlı yazılım oluşturucu, program çalışırken görünen internet reklamlarını satarak para kazanır. Müşteriler programı reklamsız kullanmayı tercih ederse, oluşturucu ayrıca yazılımının geliştirilmiş bir sürümünü de sunabilir.

Akıllı telefonlara ve tabletlere yönelik uygulamalar sıklıkla bir kötü amaçlı yazılım paradigması kullanır. Bir uygulamayı kullanırken, uygulamanın yaratıcısına gelir sağlamak için küçük bir görüntülü reklam mevcut olabilir. Bazı uygulamaların, özellikle mobil oyunların kullanımları arasında kısa bir video reklamı izlemeniz gerekebilir. Tek seferlik bir satın alma veya devam eden üyelik için, uygulama içi satın alma yoluyla reklamları ortadan kaldırmak genellikle mümkündür.

Çoğu reklam yazılımının kullanımı güvenli olsa da, bazıları işletim sisteminin kullanıcı arayüzünün diğer alanlarına reklam ekleyebilir ve casus yazılım görevi görebilir. Bu reklamlar, açılır pencereler veya web sitelerine eklenen ek reklamlar olarak görünebilir. Kötü amaçlı yazılım tarafından eklenen reklamlardan kurtulmak zor olabilir; onları ekleyen reklam yazılımı kaldırıldıktan sonra bile görünmeye devam edebilirler. Sahte reklamları tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, güvenlik ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı kullanmanız gerekebilir.İlginizi Çekebilir

Usenet Nedir?

Web Scraping Nedir?

İnternette Tünelleme (Tunneling) Nedir?

VDSL Nedir?

Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) Nedir?