ASSP Nedir?

ASSP, Application Specific Standard Products (Uygulamaya Özel Standart Ürünler) 'in kısaltmasıdır. Belirli bir veya bir dizi işlevi yerine getirmek üzere tasarlanmış ürün ve sistem tasarımcılarına "kullanıma hazır" olarak sunulan Yonga Üzerinde Sistem (SoC - System-on-Chip) entegre devreleridir.

ASSP'ler, ek programlama olmadan, önceden atanmış olarak temel görevleri yerine getirir. Bu, gereken ürün tasarımı için yatırım miktarını önemli ölçüde azaltabilir, son ürünün pazara çıkış süresini hızlandırabilir ve maliyetlerin kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir.

ASSP'ler arasında yapıları bakımından önemli farklılıklar olabilir. Tüketici ürünlerinde kullanılan ASSP'ler (cep telefonları, oyuncaklar, TV uzaktan kumandaları, vb.) normalde silikon alt tabakalar üzerine inşa edilir ve insan yaşamını destekleyen ortamlarda ve sıcaklıklarda tahsis edilen fiziksel aksaklık seviyelerine dayanabilir.

Bununla birlikte, uydular, uzay araçları, nükleer reaktörler, jeolojik aktivite sensörleri ve daha fazlasına kadar alışılmadık derecede zorlu ortamlarda kullanılan cihazlar için ASSP'ler, yüksek güvenilirlik sağlamak, hasarı veya performans kaybını önlemek için genellikle radyasyona karşı sertleştirilir. Bunlar ve diğer yüksek performanslı ASSP'ler, esnekliği artırmak için kristalli bir substrat üzerinde gelişmiş malzemeler kullanılarak da oluşturulabilir.İlginizi Çekebilir

Minicorn Nedir?

Kripto Paralarda Coin ile Token Arasındaki Fark

DNS Nedir?

URL Nedir?

Unicorn Girişimi Nedir?