Dijital Video Kaydedici (DVR) Nedir?

DVR, TV programlarını otomatik olarak yakalayabilen, depolayabilen ve yeniden oynatabilen bir aygıttır. Bir DVR, yayınlanırken sürekli olarak bir canlı içerik önbelleği yakalayarak, canlı TV'yi de durdurabilir. Kullanıcı daha sonra canlı televizyona dönmek için (genellikle reklamlar sırasında) hızlı ileri sarmaya karar verebilir.

Uydu ve kablo TV sağlayıcılarının çoğu, DVR özelliklerini iki yoldan biriyle sunar: görüntüleri yakalayan ve yerel sabit sürücülerde veya alıcı cihazlara entegre katı hal sürücülerde tutan yerel DVR. YouTubeTV gibi akışlı TV hizmetleri tarafından hiçbir fiziksel cihaz sunulmadığından, mevcut tek seçenek bulut Kaydıdır. Program dizini, DVR kayıtlarını planlamak için kullanılabilir; programları inceleyin veya gezinin ve yakalamak istediğiniz şovları seçin. Programlar bantlandıktan sonra, talep üzerine izlemek istediğiniz zaman bunların bir kataloğunu görüntüleyebilirsiniz.

Canlı Programlamayı yakalama ve geciktirme yeteneğine sahip ilk özel DVR'ler TiVo tarafından oluşturuldu. TiVo cihazları, doğrudan kablo veya uydu sağlayıcıları tarafından sağlanan DVR'lerle aynı amaçlara hizmet eder, ancak düzenli olarak kiralamak yerine bir kez satın alınabilirler. Bazı TiVo sistemleri bir anten kullanarak ücretsiz TV kaydı yapabilirken, diğerleri kablo sağlayıcı tarafından sağlanan bir kablo kartını kullanarak (hiç bir kablo veya uydu aboneliği olmadan) kablo TV yakalayabilir. Kendi TiVo cihazlarını satın alan TiVo kullanıcıları, kablo şirketlerinin aylık kiralama ücretlerini ödemekten kurtulabilseler de, kayıt düzenlemeleri yapmak istiyorlarsa program listeleri için yine de aylık bir ücret ödemek zorunda kalıyorlar.İlginizi Çekebilir

Dosya Sunucusu (File Server) Nedir?

İkincil Depolama Aygıtı Nedir?

Evrensel Tümleşik Devre Kartı (UICC) Nedir?

Dongle Nedir?

Kayan Nokta Birimi (FPU) Nedir?