Güç Döngüsü Terimi Nedir?

Bir kelime gibi görünmesine rağmen, "güç döngüsü" terimi daha çok fiil olarak kullanılır. Bir gadget'ı kapatıp açmak, onu düz İngilizce ile kapatıp tekrar açmaktır. Örneğin, bir yönlendirici yanıt vermeyi durdurursa, kullanım kılavuzu sizden yönlendiriciyi yeniden başlatmanızı isteyebilir. Bu, gücün kapatılıp tekrar açılmasını gerektirebilir veya aygıtı yeniden takmadan önce el ile çıkarmak gerekebilir. Bir gadget'ı sıfırlamak, genellikle güç değiştirme ile karıştırılır.

İyi bilindiği gibi, bilgisayar donanımı bazen oldukça değişken olabilir. Bir cihaz normal şekilde çalışmaya başladıktan on dakika sonra garip davranmaya başlayabilir veya tamamen tepki vermeyi bırakabilir. Bazen aygıtı kapatıp tekrar açmak gibi düşük teknolojili bir çözüm sorunu çözebilir. Bunun nedeni, cihazın Belleğindeki verilerin lekelenmesi ve cihazın belirli bir komutta durmasına veya duraklamasına neden olması olasılığıdır.

Cihaz kapatıldığında Bellek temizlenir ve yeni verilerle başlaması sağlanır. Tamamen yeniden başlama fırsatına sahip olduğundan emin olmak için cihazı tekrar açmadan önce 5 ila 10 saniye beklemek genellikle iyi bir fikirdir. Tabii ki, bilgisayarınızı sıfırlamanız gerekirse, elinizdeki tüm aktif çalışmaları kaydetmeniz gerekir, çünkü bunu yapmazsanız Bellekten silinir.İlginizi Çekebilir

Küçük Bilgisayar Sistemi Arayüzü (SCSI) Nedir?

URL Nedir?

RJ45 Nedir?

Kripto Para HODL Nedir?

Thunderbolt Arayüzü Nedir?