İkincil Depolama Aygıtı Nedir?

Yardımcı depolama teknolojisi, bir bilgisayarın her zaman hemen erişemeyebileceği donanım ve dosyaları depolamayı tanımlar. Bu, her zaman erişilebilir olan dahili sabit sürücüler gibi ana depolama yöntemleriyle çelişir.

Harici sabit diskler, USB flash sürücüler ve kaset sürücüler, ikincil depolama aygıtlarına birkaç örnektir. Sistem, bu cihazlara yalnızca bir bilgisayarın dış Giriş/Çıkış arabirimlerine bağlıysa erişebilir. Kendi yakıt kaynaklarına ihtiyaçları olabilir veya olmayabilir.

Kaydedilebilir CD'ler ve Diskler, disketler ve Zip ve Jaz diskleri gibi taşınabilir diskler, yardımcı depolama ortamına birkaç örnektir. Bilgisayar tarafından görüntülenmek için, bu tür ortamların her biri uygun diske yerleştirilmelidir. Disketler ve taşınabilir diskler artık sıklıkla kullanılmamaktadır, ancak CD'ler ve Diskler veri depolamak ve iletmek için hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

İkincil depolama teknolojisi, bir bilgisayar ona her zaman ulaşamadığı için koruma ve yedekleme nedenleriyle sıklıkla kullanılır. Bir bilgisayar çalışmayı durdurursa, yeni bir kopyayı yeni bir sisteme aktarmak için bir yardımcı kayıt cihazı kullanılabilir. Sonuç olarak, verilerinizi ek bir depolama aygıtına yedeklerseniz, sık sık kopyalama ve rutin veri testi yaptığınızdan emin olun.İlginizi Çekebilir

Statik Rastgele Erişim Belleği (SRAM) Nedir?

Çip Üzerinde Sistem (SoC) Nedir?

Bilgisayar Birincil Belleği Nedir?

Koaksiyel Kablo Nedir?

HDMI Nedir?