İletim Sistemi Seviye 3 (T3) Nedir?

672 farklı telefon kanalı ve 45 Megabyte internet kapasitesi ile bir T3 hattı, telekomünikasyon standartları açısından 28 T1 hattı ile aynı hıza sahiptir. T3 bağlantıları, veri iletmek için koaksiyel kablolar kullanır, ancak bazı bölümlerde fiber optik kablolar da kullanılabilir. DS3 (Dijital Sinyal Seviyesi 3) hattı, T3 bağlantısının başka bir adıdır.

T3 hatları, telefon anahtarlama merkezlerini telefon ağına bağlayarak, kodlanmış konuşma konuşmalarının ve diğer verilerin bir konumdan diğerine iletilmesine izin verir. Şirketler ayrıca şirketler, kolejler ve diğer kuruluşlar için özel İnternet bağlantıları olarak T3 hatları sağlar.

T1 ve T3 hatları olarak da bilinen Bell Laboratuvarları tarafından oluşturulan T-taşıyıcı sistemi, seviyelendirilmiş bir dijital iletişim sistemidir. Standardın T1'den T5'e kadar olan her sürümü, bir öncekinden birkaç kat daha hızlıdır. Sadece T1 ve T3 yaygın olarak kullanıldı.

T3 bağlantıları, daha yeni ağ teknolojilerinin bir sonucu olarak daha az yaygın hale geliyor. Bazı Sağlayıcılar, bakır tel omurgalarının yerini alan fiber optik bağlantılardan daha yavaş olması nedeniyle bakır tel ağlarını tamamen kullanımdan kaldırmıştır.İlginizi Çekebilir

Blueprint Nedir?

IMAP Nedir?

Kripto Para KYC Nedir?

LiDAR Nedir?

Sony/Philips Dijital Arayüzü (S/PDIF) Nedir?