IMAP Nedir?

IMAP, Internet Message Access Protocol yani İnternet İleti Erişim Protokolü anlamına gelir. IMAP yerel bir istemciden uzak bir sunucudaki e-postaya erişmek için standart bir protokoldür. IMAP, uygulamalar için ana bilgisayardan ana bilgisayara iletişim hizmetleri oluşturmak için temeldeki taşıma katmanı protokollerini kullanan bir uygulama katmanı İnternet Protokolüdür. Bu, uzak posta sunucusunun kullanımına izin verir.

IMAP mimarisi, kullanıcıların belirli bir cihazdan destek almadan uzak bir sunucu üzerinden e-posta gönderip almasını sağlar. Bu tür e-posta erişimi, ev masaüstü veya ofis bilgisayarlarından e-posta alan veya yanıtlayan cihazlar için idealdir.

Bir kullanıcı bir e-posta istediğinde, merkezi bir sunucu üzerinden yönlendirilir. Bu, e-posta dosyaları için bir saklama belgesi tutar. IMAP avantajlarından bazıları, iletileri silme, e-postaların gövdesindeki anahtar sözcükleri arama, birden çok posta kutusu veya klasör oluşturma, yönetme ve e-postaların kolay görsel taramaları için başlıkları görüntülemedir.

IMAP hala yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak gMail, Hotmail, Yahoo Mail vb. web tabanlı arayüzler aracılığıyla çok sayıda e-posta gönderildiği için artık daha az önemlidir.İlginizi Çekebilir

Kripto Para GEM Nedir?

MSI Dosyası Nedir?

Kripto Para Yakma (Burn) Nedir?

LCD Nedir?

Mesh Wi-Fi Nedir?