Kripto Para Airdrop Nedir?

Airdrop, kripto para ile ilgilenenlerin çok duyduğu bir terimdir. Yeni bir kripto projesinde, kullanıcılara ücretsiz olarak veya bir sosyal medya gönderisini paylaşmak gibi basit bir görev karşılığında kripto para birimi verilmesi anlamına gelir.

İlk olarak 2017-18 yıllarında popüler hale gelmiştir. Artık birçok kripto projesi, ICO'larını tanıtmak ve yeni dijital varlıkları hakkında ilgi çekmek için airdropları kullanmaktadır.

Kripto para airdropları, insanların kripto para satın almak zorunda kalmadan token elde etmelerine izin verdikleri gibi, şirketler içinde çok faydalıdır. Projeyi duymayan insanları kendine çekebilir ve sonunda yatırımcı olabilir veya en azından şirket için ücretsiz reklam sağlayabilir.

Çeşitli airdrop türleri vardır. Aşağıda belirtilmiştir.

  • Kullanıcıların yalnızca bir haber bültenine veya benzer bir şeye kaydolup ücretsiz jeton (token) alabilirler.
  • Basit bir görev gerçekleştirmek. Çoğu zaman bu, proje hakkında bir şeyi yeniden tweetlemeyi, bir Instagram gönderisi oluşturmayı ve birkaç arkadaşı etiketlemeyi veya bir Telegram grubuna katılmayı içerir.
  • Yalnızca belirli bir proje, web sitesi veya toplulukta uzun süre üye olmak.
  • Bir kripto parayı elinde bulunduraların o kripto paranın türevi çıktığında ödül almasıdır. Örneğin 2017'de meydana gelen "Bitcoin Cash" olayıdır. BTC'ye sahip olan Bitcoin kullanıcıları otomatik olarak eşit miktarda BCH almıştır.


İlginizi Çekebilir

Hectocorn Nedir?

NTFS Nedir?

Birleşik Bellek Mimarisi (UMA) Nedir?

ADSL Nedir?

FAT Nedir?