Kripto Para ICO Nedir?

ICO, açılımı Initial Coin Offerings (İlk Para Teklifleri) 'dir. Bu, blok zinciri (blockchain) ekosistemine giren ilk kitle fonlaması anlamına gelir.

Bu kaynak yaratma yöntemi, herhangi bir kişinin, şirketin veya projenin gelişimini finanse etmesini sağlar. ICO'lar, "İlk Halka Arz" 'ın (IPO - Initial Public Offering ) kripto para birimi versiyonunu da doğurmuştur. Yatırımcı, yatırımları karşılığında bir dizi avantajlı jeton (token) alır.

Herkes bir ICO başlatabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, ICO 'larla ilgili çok fazla düzenleme yoktur, bu da teknolojiyi kurabilirseniz başlatabilirsiniz anlamına gelir. Bu nedenle, tüm finansman yolları arasında, ICO'lar bir aldatmaca olarak ayarlanması en kolay olanlardır.

ICO'ların düzenlemeye tabi olmadığı göz önüne alındığında, hileli bir kitle satışına yatırdığınız fonları kurtarmak neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla, bu belirsizlik, açık sahtekarlık ve spekülasyon nedeniyle, ICO'lara yatırım yapılacaksa iyi araştırılması ve ona göre yatırım yapılması gerekmektedir.İlginizi Çekebilir

Mesh Wi-Fi Nedir?

FAT32 Nedir?

Kripto Para HODL Nedir?

Minicorn Nedir?

Kripto Para Satoshi Nedir?