Kripto Para Stake Nedir?

Kripto Staking, bir kripto para biriminin sabit bir süre boyunca cüzdanda tutmak ve onun üzerinden faiz kazanmaktır. Bu, bir kişinin bir banka hesabına veya vadeli mevduat tasarruf hesabına para yatırarak faiz kazanmasına oldukça benzetilebilir.

Staking işleminde kullanıcı bir cüzdanda kripto para birimi fonları tutarak blok zinciri ağının işlemlerini destekler ve katılım için ödüller kazanır. "PoS - Proof of Stake" (Teminat Kanıtı) olarak adlandırılan bu mekanizma, para birimi sahiplerine ağ ile ilgili bir miktar karar verme yetkisi verir.

Yeni blokları doğrulamak ve oluşturmak için madenciliğe dayanan iş kanıtının (PoW - Proof of Work) aksine, PoS, madencilik donanımına ihtiyaç duymadan yeni bloklar üretir. Doğrulayıcı (validator), kullanıcıların cüzdanlarına yatırdıkları para sayısına göre seçildiğinden, işlemi yapanlar arasında (kullanıcılar) yeni blok eklemek için herhangi bir rekabet oluşmaz. Bir kullanıcı bahis olarak ne kadar çok para yatırırsa, doğrulayıcı olarak seçilme şansı ve elde edilen gelir o kadar yüksek olur.

Kullanıcıların doğrulamak ve ödül kazanmaya başlamak için pahalı ve güçlü bilgisayarlar satın almasına gerek yoktur. Ayrıca PoS 'da, PoW protokolünden daha hızlı, daha enerji verimli ve çevre dostudur.İlginizi Çekebilir

Kripto Para GEM Nedir?

URL Nedir?

Minicorn Nedir?

Trinitron Nedir?

Kripto FIAT Para Nedir?