Optik Ağ Terminali (ONT) Nedir?

ONT adı verilen ek bir aygıt, komşu ağ ile fiber optik İnternet bağlantısı arasında somut bir bağlantı görevi görür. Bir ONT, yerel bir Ethernet ağının elektrik sinyalini, tıpkı bir kablo modemin dijital bir sinyali koaksiyel üzerinden hareket edebilen bir sinyale dönüştürmesi gibi, fiber optik hatlar üzerinden hareket edebilen bir optik sinyale dönüştürür. Bir modeme bağlandığında, güvenilir bir yüksek hızlı geniş bant İnternet erişimi sunar.

Bağlantı noktaları bir ONT'nin arkasında bulunabilir. Kablonun içindeki camın hassas yapısı nedeniyle, gelen bir fiber optik hattın bir uzman tarafından takılması gerekir. Ek olarak, ONT'yi bir ağ geçidine bağlamak için minimum bir RJ45 Ethernet bağlantısına sahiptir. Sağlayıcı tarafından sağlanan VoIP hizmetini etkinleştirmek için bazı ONT'ler ayrıca bir veya daha fazla RJ11 telefon bağlantı noktasıyla donatılmış olarak gelir.

En hızlı İnternet bağlantısı türlerinden biri, bazı yerlerde 1 Gbps'ye kadar ve 2 Gbps'ye kadar normal hızlar sağlayan fiberdir. Fiber İnternet fiyatları eşittir; 1 Gbps'de alabiliyorsanız, yüksek indirme hızları ancak yavaş yükleme yetenekleri olan kablolu İnternet'in aksine 1 Gbps'de aktarım yapabilirsiniz. Fiber Sağlayıcıların müşterilerinin günlük veri kullanımını sınırlaması da alışılmadık bir durumdur.İlginizi Çekebilir

Repeater Cihazı Nedir?

DVD+RW Nedir?

Edge Server Nedir?

Bricking Terimi Nedir?

Bilgisayar Birincil Belleği Nedir?