Ping Of Death (PoD) Nedir?

Ping of Death, hedeflenen makineye büyük paketler göndererek çökmesini veya donmasını sağlamayı amaçlayan bir saldırı türüdür.

Gönderilen paketler genellikle cihazın izin verilen kapasitesinden çok daha büyüktür ve bu da cihazınızı kararsız hale getirebilir. Saldırı ilk olarak 1990'larda ortaya çıkmış ve işletim sisteminin TCP / IP çerçevesini etkilediği görülmüştür.

PoD Saldırıları, bir DOS saldırı biçimidir ve hedeflenen sisteme pingler aracılığıyla ICMP (Internet Control Message Protocol - İnternet Kontrol Mesajı Protokolü) paketleri gönderir.

Ping of Death saldırısının temel amacı, sistemi kararsız hale getirerek aşırı yüklemektir. 65.535 bayt boyutunda büyük paketler göndererek Unix, Linux, Mac, Windows gibi çeşitli işletim sistemlerinde kilitlenmelere sebep olmaktır.

IPv4 başlığındaki "Toplam Uzunluk" alanı 16 bitlik bir alandır. 16 bitlik bir ikili sayının olası maksimum değeri 65.535'tir. Bir IPv4 veri biriminde 65.535 bayttan büyük bir ICMP paketi göndermek IPv4 Protokolünü ihlal eder. Hedef bilgisayar, ICMP mesajını içeren büyük boyutlu hatalı biçimlendirilmiş IPv4 veri birimlerinin parçalarını yeniden birleştirmeye çalıştığında, ping komutuna ait bellek taşması meydana gelebilir ve muhtemelen hedef makine donar veya kilitlenir.İlginizi Çekebilir

3D Secure Nedir?

Fidye Yazılımı (Ransomware) Nedir?

Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir?

Smishing Nedir?

SYN Flood Nedir?