Powerline Network Nedir?

Bir binanın mevcut elektrik kablolarını kullanarak, bir elektrik hattı ağı çeşitli yerel alan ağı parçalarını birbirine bağlayabilir. Yeni Ethernet hatları döşeme zahmetine girmeden, birini kullanmak yeni bağlı ağ bağlantıları oluşturmanın kolay bir yoludur.

Elektrik hattı ağları, bir ev ağının Wi-Fi'nin sorunlu olduğu alanlara ulaşmasını sağlar. Bir duvar, bir Wi-Fi sinyalini engelleyebilir, ancak duvarın bir tarafından diğerine giden bir elektrik hattı ağı kurarak bunu önleyebilirsiniz. Ethernet ve MoCA ağlarından daha yavaş olmasına rağmen, elektrik hattı ağları, diğer seçeneklere erişilemediğinde güvenilir bir ağ genişletme işlevi görebilir.

Bir elektrik hattı ağı kullanmak için iki veya daha fazla elektrik hattı cihazı gerekir. İlk olarak, bir adaptörü normal bir elektrik prizine takarak Ethernet aracılığıyla bir yönlendiriciye bağlayın. Bilgisayar, kablosuz erişim noktası veya ağ yönlendiricisi gibi bir aygıtı ağ bağlantısı gerektiren bir konumdaki elektrik prizine bağlamak için başka bir bağdaştırıcıdaki Ethernet konektörünü kullanın. Ağlar daha sonra duvara monte elektrik kabloları kullanılarak dönüştürücüler tarafından bağlanacaktır.

Elektrik hattı ağlarına konulan bazı önemli kısıtlamaların farkında olmak çok önemlidir. Adaptör üreticilerinin reklamını yaptığı hızlar, yalnızca pratik kullanımda gerçekleşmesi pek mümkün olmayan mükemmel koşullar altında geçerlidir. Aynı devredeki iki adaptör arasındaki hızlar, elektrik kablolarının kalitesi ve düzeni nedeniyle ayrı olanlardaki iki adaptör arasındakinden daha hızlı olacaktır. Kullanımdayken, kurutucu gibi güce aç cihazlar rahatsızlığa neden olabilir.İlginizi Çekebilir

TCP / IP Nedir?

Default Gateway Nedir?

Ping Nedir?

NUMA Nedir?

Internet Protocol (IP) Nedir?