PPS (Satış Başına Ödeme) Nedir?

PPS kullanan bir web geliştirici, web sitesini kullanması sonucunda yaptığı her işlem için bir ücret alır. Ortak pazarlamada sıklıkla uygulanan gelişmiş bir CPM stratejisidir.

PPC stratejisi, çevrimiçi reklamların çoğunluğu tarafından kullanılır ve web sitesi sahibine, bir resim veya bağlantıya her tıklandığında küçük bir meblağ öder. Bu reklamlar, web sitelerine çok sayıda ziyaretçi çekebilmelerine rağmen, satın alma veya yönlendirme sağlamaz. PPS reklamları, işletmelerin yalnızca işlemle sonuçlanan görüntülemeler için ödeme yapmasına olanak tanır.

Satıcılar yalnızca PPS reklamları tarafından oluşturulan satın alımlarda komisyon ödediğinden, ücretler web yazarlarının PPC reklamları yerine PPS reklamları yayınlamasını karlı kılacak kadar yüksek olmalıdır. Sonuç olarak, yazılım ve internet hizmetleri gibi yüksek marjlı ürünlerin ücretleri genellikle %50'nin üzerindedir. Kâr marjı düşük olan fiziksel mallar için komisyonlar genellikle %10'un altındadır. Bununla birlikte, mütevazı ücretlerle yapılan satın almalar, yüksek ortalama sipariş değerlerine (AOV'ler) sahip olmaları durumunda yazarlar için yine de büyük ödemelerle sonuçlanabilir.İlginizi Çekebilir

İnternet Üzerinden Ses Protokolü (VoIP) Nedir?

İnternette Tünelleme (Tunneling) Nedir?

Webmaster Nedir?

Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) Nedir?

Favicon Nedir?