Print Server Nedir?

Bir yazıcı sunucusunu kullanarak bir yazıcıyı çok sayıda aygıt arasında paylaştırabilirsiniz. Bir ağ veya yazıcı entegrasyonu olabilir veya ayrı bir cihaz olabilir. Yazdırma sunucusu, bir yazıcının açıldığında tek bir aygıt yerine komşu bir ağa bağlanmasını sağlar. Yazıcı daha sonra Mac ve Windows PC'ler gibi çeşitli aygıtlar tarafından bir "ağ yazıcısı" olarak kullanılabilir.

Birkaç tür bağımsız yazıcı vardır. Çoğundaki USB bağlantısı doğrudan yazıcının USB soketine bağlanır. Ancak, bazı yazdırma hizmetleri, yazıcılara eş zamanlı veya İnternet bağlantılarına da izin verir. Kablosuz modeller bir Wi-Fi ağına bağlanabilirken, kablolu baskı sunucularında doğrudan bir ağ geçidine bağlanmak için bir Ethernet bağlantısı bulunur.

Ağ yazıcıları veya kablosuz yazıcılar, tümleşik bir yazdırma sunucusuna sahip yazıcıların ortak adlarıdır. Bu yazıcılar, kablosuz ağa izin veren yerleşik bir Wi-Fi cihazına veya doğrudan bir Yönlendiriciye bağlanmak için bir Ethernet bağlantısına sahip olabilir. Kablosuz yazıcılar, bir yazıcıyı çok sayıda cihazla paylaşmanın yaygın bir yöntemi haline geldi çünkü artık pek çok evde ve şirkette kablosuz ağlar var.

Bazı ağlarda yerleşik yazıcı yazıcıları bulunur. Yazıcı bağlamak için bir USB konektörüne ek olarak standart İnternet bağlantıları vardır. Bir yazıcı bir ağ aygıtı haline gelir ve ağ geçidine bağlandığında diğer ağa bağlı aygıtlar tarafından erişilebilir.İlginizi Çekebilir

Plastic Pin Grid Array (PPGA) Nedir?

Optik Sürücü Nedir?

Statik Rastgele Erişim Belleği (SRAM) Nedir?

Cat 6 Nedir?

Access Point (Erişim Noktası) Nedir?