PUK Kodu Nedir?

Korumalı bir SIM cihazını etkinleştirmek için PUK kodu (veya kısaca "PUK") olarak bilinen 8 haneli bir sayı kullanılır. "Parola yenileme" işlemine benzer şekilde, SIM kart Parolasını geri yükler ve size yeni bir parola seçme seçeneği sunar.

Yedekleme planının başarılı olmaması durumunda bir yedekleme planına sahip olmak iyi bir fikirdir. PUK numarasını bulamıyorsanız, cep telefonu sağlayıcınız yardımcı olabilir.

SIM Kart PIN'i

SIM kart, 4 haneli Şifre olmadan kullanılamaz. Yeni bir telefon başlattığınızda, yeni bir SIM kart taktığınızda veya bir SIM kartı başka bir telefona taşıdığınızda Parolayı girmeniz gerekebilir. Akıllı telefonunuz, seçeneklerine bağlı olarak, onu her açtığınızda Parolayı girmenizi isteyebilir. Çoğu durumda, bir mobil cihazda Parolayı değiştirmek, seçenekler menüsünde Güvenlik SIM Güvenliği'ne gitmeyi içerir.

Parolanızla üç başarısız denemeden sonra, kartı açmak için doğru PUK'u girmelisiniz. SIM kart kalıcı olarak devre dışı kalacak ve PUK numarasını on kez yanlış girerseniz değiştirmeniz gerekecektir.İlginizi Çekebilir

IMAP Nedir?

POP3 Nedir?

LED Nedir?

Kripto'da Anti-Fragile Kavramı Nedir?

eSIM Nedir?