Reciprocal Link (Karşılıklı Bağlantı) Nedir?

Karşılıklı bağlantı, iki web sayfasının birbiriyle paylaştığı bağlantıdır. Örneğin, Web Sitesi A, Web Sitesi B'ye bağlanırsa, Web Sitesi A'ya karşılıklı bir bağlantı ekleyebilir. İki web sitesi, karşılıklı bağlantının bir sonucu olarak birbirine bağlanacaktır.

Genel olarak, karşılıklı bağlantılar, iki web sitesi arasında bir ilişki kurmak veya arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için oluşturulur. İki web sitesinin yöneticileri, her ikisi de ilgili bilgileri sunuyorsa, birbirine bağlanmanın mantıklı olduğuna karar verebilir. Birbirlerinin web sayfalarına geri bağlantılar ekleyerek çevrimiçi bir ilişki kurabilirler. Ek olarak, bir işletme veya kişi çok sayıda web sitesi işletiyorsa, kullanıcıların diğer web sitelerinden haberdar olması için yönetici her siteye karşılıklı bağlantılar ekleyebilir.

Arama motoru yerleşimi, karşılıklı bağlantı yoluyla da geliştirilebilir. "İç bağlantılar" olarak da bilinen gelen bağlantılar, arama motoru algoritmaları tarafından dikkate alındığından, ters bağlantılar bir web sitesinin arama motoru derecelendirmesini iyileştirebilir. Ancak, tüm karşılıklı bağlantılar avantajlı değildir çünkü arama motorları, gelen bağlantı sunan her web sitesinin içeriğini de dikkate alır.İlginizi Çekebilir

PPS (Satış Başına Ödeme) Nedir?

PPC (Tıklama Başına Ödeme) Nedir?

UDP (Kullanıcı Datagram Protokolü) Nedir?

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik (UGC) Nedir?

İnternet Ağı Bilgi Merkezi Nedir?