RSS (Zengin Site Özeti) Nedir?

Çevrimiçi malzeme akışları, ortak bir XML yapısı kullanılarak RSS kullanılarak yayınlanabilir. Yeni hikayeler, blog girişleri, videolar ve diğer materyaller, güncellendiğinde bir web sitesinin RSS akışına abone olan herkese anında dağıtılır. Besleme okuma yazılımındaki hikayeleri okumak ve bir podcast cihazında ses indirmek için insanlar RSS beslemelerine abone olabilir.

Bağımsız programlar veya bilgisayar uzantıları olabilen okuyucular, RSS dosyası abonelerinin hikayeleri ve blog girişlerini görüntüleyebildiği yerdir. Makaleleri anında indiren ve geldikçe sırayla sıralayan görüntüleyici uygulaması, bir kullanıcının yalnızca RSS dosyası Adresini eklemesini gerektiriyor.

Podcast'ler, bölümleri dinleyicilere dağıtmak için RSS'yi de kullanır. Bir podcast'in RSS dosyasını ekleyerek, podcast görüntüleyici uygulamalarının kullanıcıları buna abone olabilir ve podcast'in yeni bölümleri çıkar çıkmaz indirilebilir. Bölüm adları, çizimler ve gösteri notları, RSS'nin her program hakkında bilgi depolamak için kullandığı XML'de bulunan içeriğe yalnızca birkaç örnektir.İlginizi Çekebilir

Webmaster Nedir?

Sosyal Ağ Oluşturma (Social Networking) Nedir?

PPC (Tıklama Başına Ödeme) Nedir?

İnternet Ağı Bilgi Merkezi Nedir?

Favicon Nedir?