Sony/Philips Dijital Arayüzü (S/PDIF) Nedir?

İki cihaz arasında müzik iletmek için S/PDIF adı verilen bir dijital ses iletişim protokolü kullanılır. Hem sıkıştırılmış surround sesi hem de ham stereo müziği yönetir ve tek yönlüdür (tek yönlü).

Bir S/PDIF ses iletimi göndermek için bir koaksiyel veya fiber optik kablo kullanılabilir. Koaksiyel iletişim için RCA bağlantıları, optik aktarımlar için Toslink konektörleri kullanılır. Herhangi bir aktarım cihazı kullanılabilir, ancak bir S/PDIF akışı her zaman akustik yerine dijitaldir.

AVR'ler ve diğer cihazlardaki S/PDIF arayüzleri, çeşitli bağlantılara izin verdiği için tutarlı olmayabilir. Çağdaş S/PDIF uyumlu ürünlerin çoğu, optik bir Toslink iletişimi sunar.

S/PDIF, ham 2 kanallı (stereo) sese izin verdiği için Disk oynatıcılar, pikaplar ve diğer stereo ses ekipmanları için mükemmel bir ağ geçididir. S/PDIF, surround ses verilerini gönderebilir, ancak aynı anda iletilecek yalnızca iki ham dijital ses kanalı için yeterli kapasiteye sahiptir. 5.1 ve 7.2 surround ses müziği iletmek için S/PDIF, Dolby Digital gibi sıkıştırılmış bir dosya kullanmalıdır.İlginizi Çekebilir

Blueprint Nedir?

SMART Teknolojisi Nedir?

MSI Dosyası Nedir?

IMEI Nedir?

RIS Dosyası Nedir?