Soonicorn Nedir?

Soonicorn, gelecekte bir unicorn olabilecek olan bir girişim şirketi anlamına gelmektedir. Unicorn, 1 milyar dolardan fazla bir değerlemeyi başarmış bir girişim şirketi olarak tanımlanan bir terimdir. Soonicornlar henüz bu seviyede bir değerlemeyi başaramamış olmalarına rağmen, büyüme, inovasyon ve köklü değişiklik potansiyellerine göre unicorn olabilecekleri düşünülür.

Soonicornlar çoğu zaman yüksek potansiyele sahip ve cazip yatırım fırsatları olarak görülmektedir, çünkü gelecekteki unicornların bir sonraki neslini oluşturabilecek potansiyele sahiptirler. Yatırımcılar, soonicornların temel taşında olma ve şirketin sonunda bir unicorn olmasıyla birlikte ödülleri elde etme şansını yakalamak için soonicornlara yatırım yapmayı göze alırlar.

Bu şirketler çoğu zaman inovatif teknolojilere veya iş modellerine odaklanır ve kendi sektörlerinde köklü değişiklikler yaratabilecekler olarak görülürler. Ayrıca çoğu zaman teknoloji sektörü ile ilişkilendirilirler, ancak diğer sektörlerden de şirketler soonicorn veya unicorn statüsüne ulaşabilir.İlginizi Çekebilir

Over-the-top (OTT) Nedir?

Kripto Para HODL Nedir?

BIOS Nedir?

FTP Nedir?

DSP Nedir?