Stylus Kalem Nedir?

Kaleme benzeyen ve kalem gibi işlev gören bir giriş aracına kalem denir. Basıncı kalem kullanmak yerine ekrana çizerek okuyan uygun bir tablete dijital sinyal iletir.

Standart bir prob ucu, kalem benzeri bir uç eğrisine sahip ince bir plastik şafttır. Bu tür bir kalem, Apple Newton ve Palm Pilot gibi ilk PDA'lara dahil edildi. Kredi kartı işlemleri için dijital imzalama cihazlarında yaygın olarak bir silikon kalem de kullanılır. Dijital görüntüler, yalnızca plastik ucun basıncı kullanılarak ekranlara çizilir.

Günümüzün cep telefonlarında ve dizüstü bilgisayarlarında bulunan gelişmiş dokunmatik ekranlar, insan temasıyla çalıştırılmak üzere yapılmıştır. Yanlışlıkla girişi önlemek için kalem gibi diğer kaynaklardan gelen dokunuşları dikkate almazlar. Sonuç olarak, Apple iPad Pro ve Samsung Galaxy Note gibi çağdaş dokunmatik ekranlı cihazlarda, entegre alıcılara ve sensörlere sahip özel kalemler bulunur. Örneğin, Apple Pencil, iPad'e bağlanmak için Bluetooth'u kullanır. iPad Pro, kalem ve ekrandan gelen verileri birleştirerek ekrandaki çizim eylemini hassas bir şekilde kaydeder.

Algılama özelliğine sahip herhangi bir kalem veya bir alete dijital bağlantı pille çalışır. Sonuç olarak, çağdaş bir kalemin düzgün çalışması için şarj edilmesi gerekebilir.İlginizi Çekebilir

SO-DIMM Nedir?

Donanımda Southbridge Nedir?

Charged Coupled Device (CCD) Nedir?

N-Key Rollover (NKRO) Nedir?

Bricking Terimi Nedir?